Data dodania: 18 listopad 2022r.

Spadł śnieg - co z naszym PV ?

Nie ma żadnych przesłanek do tego, by dodatkowo konserwować moduły fotowoltaiczne przed zimą. Panele i ich konstrukcje są odporne na uszkodzenia, które mogłaby spowodować okrywa śnieżna lub wiatr – twierdzi  przedstawiciel firmy VEGACOM. Ekspert dodaje, że moduły odśnieża się dopiero wtedy, gdy znajdująca się na nich pokrywa śnieżna jest naprawdę gruba i ciężka. – Nie ma konieczności odśnieżania całej powierzchni paneli, wystarczy usunąć 20–30 cm śniegu z dołu modułu, reszta zalegającego śniegu powinna sama zsunąć się z instalacji – mówią eksperci.

Pojawił się pierwszy opad .... śniegu - instalacje fotowoltaiczne z założenia są bezobsługowe i zaprojektowane do pracy na długie lata. Jednak ostra zima, zwłaszcza z obfitymi opadami śniegu, może stanowić pewne wyzwanie dla właścicieli paneli mikroinstalacji PV.
warunkach zimowych nawet metrowa warstwa śniegu nie powinna powodować żadnych uszkodzeń, ponieważ obciążenie mechaniczne liczone w hPa to w przypadku śniegu aż 5400 hPa u większości producentów. Oczywiście taka „kołderka” wpływa na pracę instalacji, jednak to już inna kwestia. 

Pomimo tego, że kwestia szczególnych przygotowań do zimy jest nieco demonizowana, trzeba podkreślił znaczenie regularnych przeglądów instalacji. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń elektrycznych należy dokonywać okresowych przeglądów instalacji, które mają na celu ocenę stanu technicznego, wykrycie potencjalnych nieprawidłowości oraz w razie potrzeby wyczyszczenie powierzchni modułu. Konserwację i przegląd najlepiej zlecić wykwalifikowanej ekipie, dzięki temu będziemy mieć pewność, że prace są wykonane profesjonalnie z użyciem odpowiednich narzędzi oraz przez osoby z doświadczeniem zdobytym w wyniku prowadzenia wieloletnich serwisów i montaży.

 

Profesjonalne systemy takie jak SolarEdge, w który mamy do czynienia z optymalizacją pracy systemu oparta o optymalizatory mocy umożliwiaja śledzenie punktu mocy maksymalnej (MPP) na poziomie modułu. Wpływa to nie tylko na możliwość pracy modułów z maksymalną wyjadnością w sposób niezależny od pozostałych ogniw w szeregu ale (jak widać na załączonym zdjęciu) system potrafi dzięki temu rozpoznać opad śniegu i stosownie poinformować o tym użytkownika.

Wróć do listy
Data dodania: 27 lipiec 2017r.

Nowa Hala Asseco Poland

Głównym celem przebudowy hali na Podpromu jest zwiększenie liczby miejsc dla kibiców. Powiększone mają być sektory za boiskiem, dzięki temu obiekt będzie w stanie pomieścić 7300 widz&oac...
Data dodania: 27 lipiec 2017r.

Samsung nowe CCTV

Seria kamer Wisenet X z innowacyjnym zestawem układów scalonych to nowa propozycja Hanwha Techwin. Cechy, którymi wyróżniały się dotychczasowe serie produktów Wisenet zosta...
Poznaj nasze realizacje
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oddajemy do Państwa dyspozycji wyspecjalizowanych pracowników w zakresie instalacji niskoprądowych. Współpraca z pracowniami architektonicznymi pozwala nam na realizację najśmielszych projektów naszych Klientów. Jesteśmy w stanie zrealizować każde powierzone nam zadanie, od prostego podłączenia kilku komponentów u Klienta, po skomplikowane, wieloetapowe projekty. Ogranicza nas tylko Państwa wyobraźnia.