Powrót do realizacji

Hotel Bacówka Radawa

09 July 2019r.

Mieszczący się w niewielkiej podkarpackiej miejscowości Radawa, zaprojektowany w stylu góralskim obiekt, otoczony jest przez rozległe sosnowe lasy zapewniające kontakt z naturą oraz odcięcie od wielkomiejskiego zgiełku.

Zadanie obejmowało stworzenie dedykowanych systemów AV dla sal konferencyjnych oraz sali bankietowej, wyposażenia wszystkich pomieszczeń dla gości w niezbędne systemy hotelowe. Największym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy, było takie zaprojektowanie systemów by zachować klimat i walory tego pięknego obiektu. Dobra koordynacja i współpraca wielu branż zaowocowała sprostaniem wymaganiom Klienta.

Innym niezmiernie ważnym aspektem naszej pracy było dopasowanie rozwiązań sprzętowych do eleganckiego wystroju hotelu. Aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w wygląd wnętrz, przeważająca część elementów systemu została zaprojektowana tak, by przez większość czasu była niewidoczna. W sali bankietowej projektor został zamontowany na takiej wysokości by optymalnie prezentować swoje możliwości. Na obiekcie funkcjonuje sieć bezprzewodowa dużej przepustowości.

Zaprojektowany system AV służy także rozrywce gości hotelowych. W sali kinowej zastosowany został profesjonalny system dźwięku wielokanałowego dostarczający niezapomnianych wrażeń podczas projekcji, a konsole do gier oraz znajdujące się po obu stronach głównego ekranu dodatkowe dwa monitory wielkoformatowe zapewniają gościom kolejny sposób na spędzanie wolnego czasu. Innowacyjny, wielkoekranowy projektor laserowy użyty w sali dyskotekowej pozwala na wyświetlenie obrazu teledysków w wyjątkowej jakości. Sterowanie całym systemem odbywa się poprzez niewielkie, przenośne panele dotykowe. Intuicyjne oprogramowanie pozwala zarówno na zarządzanie pojedynczymi funkcjami sytemu, jak i włączenie wcześniej predefiniowanych przez nas na życzenie Klienta scenariuszy działania systemu. Umożliwiają one szybkie dostosowanie pomieszczenia do konkretnej sytuacji – np. wysunięcie ekranu, włączenie projektora i przyciemnienie świateł w celu wyświetlenia prezentacji multimedialnej.

W październiku 2018 roku obiekt został dodatkowo uzbrojony w mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy 40kW dzięki której hotel zasila swoje urządzenia odnawialnym źródłem energii.