Powrót do realizacji

Filharmonia Rzeszowska

27 July 2017r.

Filharmonia Podkarpacka imienia Artura Malawskiego – filharmonia w Rzeszowie. Jej gmach znajduje się przy ulicy Chopina, jednej z głównych arterii miasta, w bezpośrednim pobliżu starówki i rzeszowskiego zamku.

Początki filharmonii sięgają 1955, kiedy odbył się koncert Wojewódzkiej Orkiestry Symfonicznej w Rzeszowie, który inaugurował rozpoczęcie pierwszego sezonu. Po czterech latach orkiestrę upaństwowiono i przemianowano na Państwową Orkiestrę Symfoniczną, zaś w 1967 powołano Filharmonię Rzeszowską imienia Artura Malawskiego. W styczniu 1974 zakończono budowę nowego budynku, w którym znajdują się sala koncertowa z amfiteatralną widownią na 800 miejsc oraz sala kameralna na 200 miejsc. Filharmonia Rzeszowska od 1962 jest współorganizatorem corocznego Festiwalu Muzyki w Łańcucie.

W 2010 roku zakończył się remont budynku filharmonii, w jego trakcie zmieniono nazwę na Filharmonię Podkarpacką. W trakcie remontu dokonaliśmy wymiany całego systemu telekomunikacjnego w całym budynku Filharmonii. Dostawa i wdrożenie systemu telekomunikacyjnego w oparciu o rozwiązanie Siemens HiPath  3550 przebiegała bardzo KULTURALNIE.