Powrót do realizacji

Hotel Apart 12

09 July 2019r.

Apart Hotel 12 to hotel butikowy w Rzeszowie otwarty w maju 2018 roku. W obiekcie mieści się zaledwie szesnaście apartamentów, w których oprócz sypialni znajdziemy garderobę, salon z aneksem kuchennym, balkon i prywatną łazienkę. W nowoczesnej bryle kryje się także restauracja Podpromie, kawiarnia Wake Up Coffee oraz dwie kameralne sale konferencyjne, które można połączyć w jedną większą przestrzeń. Co ciekawe, hotel jako jeden z nielicznych tego typu obiektów jest przyjazny dla zwierząt.

Głównym wyzwaniem, przed jakim postawił nas Inwestor było zaprojektowanie było stworzenie klimatycznego systemu oświetlenia współgrającego z luksusowym wystrojem wnętrz. Osiągnęliśmy ten cel uruchamiając dwa osobne systemy sterowane w standardzie Dali. Oba systemy oświetlenia pozwalają na stopniowe i klimatyczne ściemnianie i rozjaśnianie światła w poszczególnych strefach budynku. Kolejnym istotnym elementem było zbudowanie systemu nagłośnienia obiektu. Na poziomie 0 hotelu, na którym mieszczą się recepcja, restauracja, kawiarnia, sala eventowa i sale konferencyjne firma VEGACOM zainstalowała system nagłośnienia, na który składa się aż osiemdziesiąt dwudrożnych głośników sufitowych Apart Audio CMX20T. Kolejną przestrzenią, która wymagała nagłośnienia był taras. Tutaj zdecydowano się zastosować głośniki Apart Audio MASK6CT, które zostały zaprojektowane przez producenta z myślą o instalacjach na zewnątrz i są w pełni odporne na warunki atmosferyczne. Urządzenia Apart Audio są zasilane przez dwa 4-kanałowe wzmacniacze REVAMP4240T.

Dodatkowo, w holu na parterze hotelu trójkątny kształt kasetonów sufitu uzupełniliśmy odpowiednim podświetleniem tworząc niesamowity efekt mozaiki świetlnej, która idealnie komponuje się z geometrycznym wzorem kafelków znajdujących się na podłodze. Szesnaście zaprogramowanych scen świetlnych w prosty sposób wywoływać można z poziomu panelu dotykowego wybierając zdjęcie odpowiedniego układu. Sterowanie systemem możliwe jest także przy pomocy klawiatur naściennych ze specjalnie grawerowanymi przyciskami.

Innym ważnym zadaniem było wyposażenie sal konferencyjnych. Największa z sal mieści do 86 osób w ułożeniu teatralnym, ale można ją zaaranżować dowolnie, zgodnie z oczekiwaniami Gościa. Sala jest wyposażona w ścianę przesuwną, która umożliwia podzielenie jej na dwie mniejsze – jedną z 52 miejscami, drugą – z 22 miejscami w ułożeniu teatralnym lub innym. Zaletą tej sali jest tak pożądana przez organizatorów konferencji dostępność do światła dziennego, co zapewniają duże przeszklenia. Z kolei elektronicznie sterowane rolety pozwalają automatycznie regulować stopień zaciemnienia sali, więc dogodnie można w niej przeprowadzić projekcje multimedialne.